SAFE

 

 

معرفی نرم‌افزار

نرم‌افزار SAFE ابزار نهایی طراحی کف بتنی و سیستم فونداسیون است. از مراحل ابتدایی طراحی مدل از چارچوب اولیه تا ساخت جزییات، SAFE کلیه‌ی جنبه‌هایی که باید در فرآیند طراحی مهندسی در نظر گرفته شوند، در محیطی بصری و به ساده‌ترین شیوه لحاظ می‌کند. در این نرم‌افزار به‌علت وجود ابزارهای ترسیم قوی، امکان فراخوانی داده‌ها از نرم‌افزارهایی چون اتوکد یا اکسل یا برنامه‌هایی که حاوی بانک داده‌ها هستند؛ ساخت مدل‌ها به‌سهولت و مقرون‌به‌صرفه است، به گونه‌ای که دال‌ها و فونداسیون‌ها می‌توانند به هر شکلی بوده و لبه‌هایی منحنی یا راست داشته‌باشند. مدل‌ها می‌توانند ستون‌ها، مهاربندها، دیوارها و رمپ‌هایی که از بالا و پایین با کف در ارتباط هستند را در بر بگیرند و دیوارها هم به‌صورت مستقیم و هم به شکل منحنی مدل شوند. فونداسیون‌های منفرد و گسترده تحت اثر حرکات کشسانی خاک، دچار بالازدگی‌های غیرخطی می‌شوند که در این حالت، لزوم تحلیل غیرخطی ترک‌خوردگی‌ها برای دال‌ها خودنمایی می‌کند. ایجاد کردن الگویی برای بارهای سطحی با استفاده از یک گزینه‌ی خودکار به‌راحتی در SAFE قابل اجرا است.

نرم‌افزار SAFE برای طراحی دال‌های بتنی پس‌تنیده و فوندانسیون به‌کار می‌رود. در نسخه‌ی جدید SAFE عناصر چندبعدی طبق مدل‌سازی و ابزارهای ترسیم تصاویر معرفی شده‌اند. این مجموعه با بهره‌گیری از استانداردهای موجود در حوزه‌ی عملیاتی بودن طرح و خلاقیت، امکانات تازه‌ای برای کاربران فراهم می‌کند. اگرچه این نسخه از سری نرم‌افزارهای SAFE با نام دیگری معرفی نشده، اما ویژگی‌های جدید آن در سطحی گسترده افزایش و در موارد بسیاری ارتقاء یافته‌است. این نسخه آمیزه‌ای از یک برنامه‌ی مهندسی پرقدرت، بسیار کارآمد با کاربری آسان را به کاربران ارائه داده‌است. نرم‌افزار SAFE قابلیت‌ها و امکانات قابل فهم در حوزه‌ی سازه‌های بتنی محکم ارائه می‌دهد و علاوه بر آن از ویژگی‌های تنش ستون نیز بهره‌مند است.

 

گروه طراح نرم‌افزار

 

 

در سال 1975 کمپانی کامپیوتر و سازه‌ها بنیان‌گذاری شده و به‌عنوان پیشرو در ارائه‌ی ابزارهای نرم‌افزاری برای مهندسی سازه و زلزله در سطح جهانی معرفی شد. هزاران مهندس در بیش از 160 کشور جهان برای طراحی اکثر پروژه‌ها، نرم‌افزارهای تولید شده توسط CSI را مورد استفاده قرار می‌دهند. از جمله سازه‌های طراحی شده با استفاده از این نرم‌افزارها می‌توان به برج تایپه 101 در تایوان، مرکز تجارت جهانی یک در نیویورک، استادیوم آشیانه‌ی پرنده المپیک 2008 در پکن و پل کابلی سنتناریو گذرنده از کانال پاناما اشاره کرد. نرم‌افزارهای CSI از پس بیش از چهار دهه تحقیق و توسعه، به انتخاب قابل اعتمادی برای طراحی‌های پیشرفته در هر نقطه از جهان بدل شده‌اند. این گروه پنج نرم‌افزار اصلی SAP2000، CSiBridge، ETABS، SAFE و PERFORM-3D را ارائه می‌کند که هریک از آن‌ها قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود را داشته و برای کاربر این فرصت را فراهم می‌آورند تا متناسب با مسئله‌ای که با آن روبه‌روست، ابزار و نرم‌افزار راهگشا را برگزیند.

 

کاربرد نرم‌افزار

  • طراحی و تحلیل دال‌های بتنی پیش‌تنیده
  • طراحی و تحلیل فونداسیون‌های منفرد و گسترده

 

 

لینک دانلود راهنمای نرم‌افزار

 

 

لینک دانلود نرم‌افزار